אדריכל ד"ר יוסי קורי

אדריכל יוסי קורי, בוגר הטכניון , מנהל את הסטודיו האישי "גאוטקטורה" שבו מביא קורי את תפיסת עולמו אל תוך העולם האדריכלי תוך הקפדה על מודעות חברתית ויצירתיות בלתי נלאית. המוטיב החוזר בעבודותיו מציג שימוש בטכנולוגיה המנצלת את השמש כמקור אנרגיה מתוך התחשבות בצרכים סביבתיים ודאגה לדורות הבאים. רעיונותיו זכו במספר תחרויות בינלאומיות גדולות וביניהם פרס פרויקט השנה בישראל, פרס בתחרות World Architecture Community, פרס ראשון לתכנון בית הספר ללימודי הסביבה ע"ש פורטר באוניברסיטת ת"א, מקום ראשון בתחרות אקולוגית באנגליה, פרס שני בתכנון מוזיאון אום אל פחם לאמנות, ציון לשבח בתחרויות בנושא אנרגיה ותאים פוטוולטאים בפורטוגל ובארה"ב, פרס שלישי בתחרות בת קיימא ביפן, עלייה לגמר בתחרות הבאוהאוס העולמית בגרמניה ועוד.

אחד התחומים אותו מפתח קורי הינו גינות תלויות שהן גינות המשתלבת באופן אינטגרלי במבנה במקום הגג הקונוונציונלי, ומהווה מרכיב חשוב בארכיטקטורה האקולוגית.
כדי להמחיש את עבודתו יוצאת הדופן החליט קורי להשתמש ביכולת ההדפסה התלת-ממדית כדי להביא את רעיונותיו לידי מודל מוחשי מדיוק , בדיוק כפי שתכנן.

מדבריו של ד"ר יוסי קורי:
"בתהליך העבודה של אדריכל במאה העשרים ואחת הצורך להיות בחזית הטכנולוגית הינו הכרח לנוכח האתגרים המרובים והאחריות הכבדה שיש לתהליך התכנון המודרני. על מנת להוציא תכנון נכון, מתחשב בסביבה, בעל ערכים אסתטיים וכלכליות יש צורך לייעל תהליכים, לבדוק מגוון רחב של תרחישים וכל זאת במסגרת תקציבית נתונה, בלחץ זמנים ובשכר טרחה שלא תמיד מאפשר לאדריכל למלא את חובתו. במשרד גאוטקטורה אני עובד עם תוכנות וטכנולוגיות (וההדפסה התלת
מידית ביניהן) המאפשרות לי לעשות את עבודתי נאמנה. ההדפסה התלת מימדית בכלל הינה מרכיב שהולך ונעשה חשוב יותר ויותר במקצוע שלנו. במסגרת הכובע הנוסף שלי כחבר סגל בשנקר אנחנו מלמדים את הסטודנטים לייצר ארכיטקטורה מורכבת שעונה על תרחישים אקולוגיים רבים בתנאי ייצור יעילים. הסטודנטים במחלקה, כמו גם האדריכלים במשרד יכולים בעזרת תהליך מהיר ומדוייק להדפיס חלקי פרויקט או פרויקט שלם על מנת להבין כבר בשלב התכנון משמעויות ועלויות, וכמובן גם בשלב הסופי המחשה שאין שני לה. הדפסה שכזו הינה טבע שני עבור הסטודנטים שמוכשרים לאתגרי המחר. יצא לי לראות מקרוב בשנים האחרונות את תהליך הפיתוח ואת רמת ההישגים של חברת 3dMtp וכולי התפעמות. מניסיוני החברה הקפיצה את יכולת השימוש בטכנולוגית ההדפסה התלת מימדית אל המאה ה-21. מה שהינו טריוויאלי בתעשיות הרכב והעיצוב כבר שנים רבות היה בלתי אפשרי או מסורבל עד להופעת הפיתוח הייחודי הנ"ל. אין לי ספק שהתרומה של חברת 3dMtp היא בכך שיותר ויותר אדריכלים ויזמים יירצו ויוכלו בקלות בלתי נתפסת ובעלויות סבירות
לשפר את רמת התכנון בזכותם."
טל' 03-6473338
  אודות  |  תנאי שימוש