זרחי אדריכלים

זרחי אדריכלים: בפרויקט של משרד האדריכלית הוותיק הדפסה תלת ממדית של שטח עירוני רחב נועדה להמחיש את תכנית הבינוי העירונית.

אדריכלים ולקוחותיהם אינם יכולים לדבר בשפה הטובה מזו של מודל מוחשי שנמצא בכף ידם. כדי להבין רעיון תכנוני וקונספטואלי בצורה המיטבית אנו צריכים לבקר בו לא רק במחשבותינו, אלא גם לחוש אותו במו ידינו .

זרחי אדריכלים היו מודעים לאתגר  שכנוע הלקוח כשבידם פרויקט גדול של תכנון עירוני המשתרע על שטח של רבע דונם.
לא משנה כמה עילאי יהיה תכנון אדריכלי, בסופו של דבר עליו להיות מובן ללקוח שהזמין אותו, לכן באופן מסורתי נהוג ליצור באופן ידני מודלים פיזיים בתהליך ארוך מורכב ויקר שדורש מספר חודשי עבודה וכמובן עבודת תיאום ממושכת מול האדם יוצר המודל.
קשיים רבים התגלו בבואם ליצור הדפסה תלת ממדית - צורך במוצר מוגמר לאחר יומיים, הדפסה של מודל SKETCHUP שאינו בר בהדפסה בקנה מידה כל כך גדול (1:1000) וליקויים טכניים במודל הממוחשב שלא אפשרו הדפסה של הקובץ כמו שהוא. בהנחה שהיה מודפס - סביר שהיה נשבר עקב מגבלות הנדסיות שאינן באות לידי ביטוי בשרטוט האדריכלי הממוחשב (המיוצג באמצעות קווים).
 

 
המערכת (Powered by 3DMTP) אפשרה שיפור דרמטי ביכולת של זרחי אדריכלים למכור את רעיונותיהם ולהפיק באופן יעיל חלקים מורכבים בקנה מידה גדול בצורה מהירה ואיכותית כך שבתוך יומיים התקבל מודל פיזי מודפס לצורך המחשה של הרעיון התכנוני.
יכולות המערכת להדפיס מודל ישירות ממסך המחשב מאפשר יצירת מודלים פיזיים, בלוח זמנים קצר ועלות סבירה, פשטות, מייתר את הצורך בתיאום בין המודליסט ולאדריכל שהרי המודל המודפס נאמן לשרטוט המקורי ולכוונת האדריכל.
התוצאה המרשימה במקרה זה התקבלה בשני חלקים שהודפסו ע"י מדפסת גבס מסוג Zcorp 450 כל אחד מהם בגודל של כמעט 15*15 ס"מ.


 
בין היתרונות מהן נהנה הלקוח בתהליך ההדפסה נמנים:
• פשטות – נחסך תהליך מייגע של תיאום בין האדריכלים ומודליסטים (מבצעי מודל פיזי ידני) כאשר מודל ממוחשב שיצר האדריכל מועבר ישירות להדפסה.
• מהירות – אין  ספק כי ביצוע ידני של הכנת הקובץ להדפסה לא היה מאפשר להציג מוצר מודפס בתוך שני ימי עבודה.
• איכות ודיוק – המוצר שהודפס מייצג באופן מדויק את התוכנית הממוחשבת בקנ"מ 1:1000, בלי מקום לטעויות חישוב אנושיות.
• כמותיות – הלקוח יכל להדפיס את המודל בכמות הגדולה מ-1, דבר שהיה לוקח זמן רב בביצוע ידני. למדפסת יכולת להעתיק את המודל שוב ושוב בעלות של זמן הדפסה וחומר הגלם בלבד.

טל' 03-6473338
  אודות  |  תנאי שימוש