אודות

אתר print3d.co.il מציע שרות חדשני לאדריכלים, מעצבים ומהנדסים המעוניינים אפשרות לקבל מודלים פיסיים של הפרויקטים המתוכננים על ידם, במהירות, בנוחיות ובמחירים סבירים, בין שמדובר במודל עבודה לבחינת חלופות בתהליך התכנוני ובין במודל סופי להמחשת התכנון ללקוח השרות מבוסס על שילוב בין הטכנולוגיה המתקדמת של מדפסות תלת ממדיות ותוכנה, שהיא פיתוח טכנולוגי מורכב, הקוראת את התכנון התלת ממדי של המתכנן ו"מתרגמת" אותו לקובץ בר הדפסה.

הצורך:
בעולם העיצוב, האדריכלות ובינוי הערים. קיים צורך מתמיד ונעשה שימוש אינטנסיבי במודלים פיסיים כבר מאות שנים. גם בעולם הווירטואלי של ימינו, למרות יכולת הביצוע של הדמיות תלת ממדיות, המודל הינו הכלי המיטבי, המאפשר למתכנן להמחיש את רעיונותיו לעצמו ולאחרים והוא נשאר כזה, גם כיום. מאות אלפי מודלים אדריכליים נבנים בעולם מידי שנה. נהוג לבנות מודלים מקרטון, עץ וחומרים אחרים, בתהליך ידני, בידי בעלי מקצוע מיוחדים, שנדרשים להסברים ולליווי של המתכנן כדי להבין וליישם את רצונותיו. תהליך זה כרוך בזמן ארוך ובמחיר גבוה.
הטכנולוגיה:
אחד הטרנדים החמים והמתפתחים ביותר בתחום החומרה בעשור האחרון הוא עולם ההדפסה התלת ממדית. אך לפני חמש שנים נמכרו בעולם כולו פחות מ- 50,000 מדפסות, הרי כיום אנו מדברים על כ- 300,000 ויותר. במקום ניירות שטוחים פולטות מדפסות אלו מודלים תלת ממדים המיוצרים מחומרים שונים: קשיחים, רכים, צבעוניים ואף שקופים, בהתאם לסוג המדפסת ולהגדרות המשתמש. עקרון הפעולה הוא הדפסה באמצעות חומר נוזלי המתמצק מיידית עם הזרקתו, שכבה על גבי שכבה, עד אשר מתקבל מודל מוגמר בתלת מימד.
הבעיה:
התוכנות המקובלות כיום בשוק התכנון האדריכלי אינן מסוגלות "לדבר" ישירות עם המדפסות התלת ממדיות בשפתן ולכן מרבית הניסיונות לשלוח מודלים אדריכליים להדפסה נכשל. במקרים המעטים שבהם הצליחו להדפיס מודל אדריכלי תלת ממדי, נאלץ המתכנן להיעזר בשרותיו של תכנת מיומן המכין קבצים מיוחדים למטרה זו לביצוע תהליך תיקונים ידני, ארוך ומייגע, אשר בסיומו, בחלק מהמקרים בלבד, הצליח לייצר קובץ בר הדפסה. הבעיות נובעת למשל מחוסר הדיוק של התוכנות האדריכליות ברמה הנדרשת להדפסה, כמו גם, למשל, משינוי קנה המידה, שהוא אבן יסוד בבניית מודל אדריכלי. המודל מוקטן במאות אחוזים לצורך ייצור הדגם וחלק מהאלמנטים שלו הופכים קטנים מהרזולוציה האפשרית להדפסה (כפי שבמודל ידני מיוצג קיר בעובי 10 ס"מ ע"י קרטון ביצוע בעובי 2 מ"מ במודל בקנ"מ 1:100).
הייחוד:
האתר משתמש בגרסת בטא של תוכנה ייחודית, אשר נרשמה כפטנט והמבוססת על אלגוריתמים מורכבים ומתמטיקה גבוהה, פרי פיתוח של חברת הסטרט- אפ הישראלית 3DMTP. החברה הוקמה לפני כשנתיים וחצי ע"י אנשי תוכנה ואדריכלים אשר זיהו את הפוטנציאל הטמון בהדפסה התלת ממדית לעולם התכנון האדריכלי והעיצוב, אך נותרו חסרי אונים נוכח אי היכולת לעשות בו שימוש בהיקף רחב בהעדר "שפה משותפת" עם החומרה.
איך זה פועל:
התוכנה קוראת ומבינה את מרבית התכנות התלת ממדיות הקיימות והמשמשות לתכנון אדריכלי, כגון Revit, AutoCAD, Sketchup ואחרות. במקביל מזהה התוכנה את הביצועים של המדפסות השונות הקיימות בשוק. כאשר המתכנן מעלה את קובץ התכנון לאתר, מתקנת התוכנה באופן אוטומטי את קבצי התכנון ומחשבת את הממדים המזעריים האפשריים להדפסה של כל אחד מהאלמנטים שבתוכניות בהתאם ליכולות המדפסת בה יש כוונה להשתמש.
טל' 03-6473338
  אודות  |  תנאי שימוש